Spółdzielnie Mieszkaniowe

Przedstawiamy informacje na temat autorskich programów oferowanych przez naszą firmę, a dedykowanych głównie dla Spółdzielni Mieszkaniowych. Programy te pozwalają wygenerować oszczędności w postaci redukcji ponoszonych comiesięcznych kosztów związanych z utrzymaniem i obsługą urządzeń i infrastruktury oraz opłat za energię elektryczną i cieplną.

Główne z nich to:
– Hybrydowe Węzły Cieplne
– Optymalizacja Energetyczna (prądowa)
– Optymalizacja Cieplna
– Inteligentny System zarządzania oświetleniem zewnętrznym Smart Light
– Instalacje Fotowoltaiczne
– Telemetryczne systemy odczytu i monitoringu

– Program Finansowania wymiany WIND OSOBOWYCH

Hybrydowe Węzły Cieplne

Jest to połączenie wykorzystania ekologicznej energii elektrycznej OZE pozyskiwanej w 100% darmowy sposób z zasobów naturalnych jakim jest między innymi energia słoneczna. Z inteligentnie zarządzanym i zdalnie sterowanym oraz monitorowanym węzłem cieplnym wraz z zasobnikiem podgrzewającym cwu. Stosujemy regulatory pogodowe ECL 310 i podłączenie ich do ECL Portalu. Za pośrednictwem ECL Portal będzie można podglądać pracę węzłów oraz regulować pracą urządzeń podłączonych do regulatora z dowolnego miejsca na ziemi. Co umożliwia ograniczenie wzywanych interwencyjnie serwisów do węzłów cieplnych, a tym samym wpływa korzystnie na ograniczenie kosztów eksploatacji tychże urządzeń.

Zastosowanie tego hybrydowego rozwiązania łączącego: prąd uzyskany w procesie produkcji z instalacji fotowoltaicznej i kierowany oraz konsumowany do pracy urządzeń w węźle cieplnym wraz inteligentnym zarządzaniem z telemetrią pozwala na generowanie oszczędności w postaci zmniejszenia zakupu energii z sieci cieplnej o 10-22%. Dokładne dane możemy podać po wykonaniu wizji węzłów cieplnych i dokonaniu analizy danych oraz indywidualnym doborze mocy instalacji fotowoltaicznej możliwej do zainstalowania na danym dachu budynku.

Optymalizacja Energetyczna (prądowa)

Przeprowadzana przez naszych specjalistów wspomniana optymalizacja energii elektrycznej ma na celu odpowiednie dobory taryfowe mocy energii elektrycznej wymaganej na zaspokojenie potrzeb danego klienta. Nie ingerujemy w instalacje elektryczne występujące u klientów. Dokonywana przez nas analiza dostarczonych danych kończy się w efekcie finalnym audytem energetycznym, z którego jasno płyną wnioski co wymaganych zmian taryfowych, które po wprowadzeniu, dadzą wspomniane oszczędności w postaci mniejszych kwotowo rachunków za energię elektryczną.

Inteligentny System zarządzania oświetleniem zewnętrznym Smart Light – NOWOŚĆ!

Oświetlenie jest jednym z najbardziej energochłonnych a zarazem wrażliwych elementów infrastruktury przemysłowej, zakładowej. Modernizacja oświetlenia w oparciu o Smart Lights umożliwia polepszenie jakości oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz np.: osiedlowych latarni, parkingów, myjni,  warsztatów, magazynów, a jednocześnie ograniczenie zużycia energii  od 60 do 80%.

Rozwiązanie polega wymianie istniejących lamp na energooszczędne LED bez konieczności modyfikacji, przeróbki  istniejącej instalacji elektrycznej. Nowe  oprawy mogą być sterowane:

– Online za pomocą systemu/aplikacji dostępnego z poziomu przeglądarki lub urządzenia mobilnego

– Autonomicznie w zaprogramowanym trybie wg zdefiniowanego harmonogramu (w tym zmieniając natężenie światła w zależności od zastanego natężenia oświetlenia zewnętrznego)

– Standardowo  za pomocą istniejących sterowników zewnętrznych, włącznika, zegara itp.

 

Instalacje Fotowoltaiczne

Systemy instalacji fotowoltaicznych oferowane przez naszą firmę mają za zadanie pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną części wspólnych w budynkach mieszkalnych. Zaopatrzone są w wysokiej jakości moduły o długiej żywotności oraz wysokiej sprawności utrzymywanej nawet do 25 lat. Inteligentny osprzęt występujący jako uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych szczególnie w przypadku instalacji gdzie z uwagi na skomplikowaną konstrukcję dachu budynku jest on konieczny. Pozwala on zniwelować jeden z bardziej istotnych problemów jakim jest zacienie powierzchni dachowej, które występuje z reguły niezależnie od naszych klientów, gdyż jest np. związane z budynkami sąsiadującymi bądź też rosnącymi drzewami. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i umówienie się na bezpłatną wizję lokalną na danych budynkach oraz wycenę instalacji fotowoltaicznej.

Telemetryczne systemy odczytu i monitoringu

Nowoczesna technologia wykorzystywana w codziennej pracy celem jej usprawnienia. XXI wiek ma swoje zalety jedną z nich jest dostęp do szerokopasmowego przesyłu danych, dzięki któremu instalowane przez nas urządzenia przesyłają zebrane dane do portalu zarządzanego z dowolnego miejsca dzięki zdalnemu dostępowi np.: w pracy w biurze działu technicznego lub biurze zarządu/prezesa. Bądź nawet w razie potrzeby w domu osoby upoważnionej. Stały dostęp przez 24 godziny na dobę każdego dnia w ciągu roku. Online za pomocą systemu/aplikacji dostępnego z poziomu przeglądarki lub urządzenia mobilnego. Nasze systemy pracują również w święta, generując przy tym oszczędności. Pracownicy nie zawsze pracują w dni świąteczne, bądź wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla budżetu naszych klientów.

Oferujemy monitoring i urządzenia do odczytu danych w każdym zakresie tzn.: zarówno do węzłów cieplnych, instalacji fotowoltaicznych jak i oświetlenia zewnętrznego (latarnie
osiedlowe/uliczne) oraz zasilania wewnątrz budynków.

 

Program wymiany dźwigów windowych (WIND)

Wymiana dźwigów windowych na NOWE

Meczą i zaskakują ciągłe awarie i konieczność nagłych remontów?

Brakuje środków w budżecie na wymianę WIND na nowe?

Fundusz remontowy nie wystarczy na wymianę potrzebnej liczby WIND?   

ODPOWIEDŹ jest tylko jedna IME

i nasz program finansowania Wymiany WIND

Jesteśmy w stanie sfinansować każdą potrzebną ilość dźwigów windowych zakwalifikowanych do wymiany na nowe przez Spółdzielnie Mieszkaniową. Co ważne rata miesięczna będzie dopasowana do możliwości finansowych Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu DZIERŻAWY i elastycznemu podejściu jak i zrozumieniu potrzeb oraz specyfiki funkcjonowania Spółdzielni Mieszkaniowych.